Aktualność

02
listopada 2017

Po ulicach Trójmiasta jeździ już 130 samochodów tzw. współdzielonych. 27 października oficjalnie została uruchomiona w Gdyni usługa car-sharingu.

Dzięki tej ofercie można w bardzo wygodny sposób wypożyczyć samochód na godziny i pozostawić go na dowolnym parkingu w mieście. Samochody są dostępne w kilkunastu różnych lokalizacjach Gdyni. Samochód wypożyczamy poprzez aplikację na telefon. Dzięki niej dowiemy się gdzie znajduje się najbliższy pojazd i otrzymamy dokładne wskazówki, jak z niego skorzystać.

 

Usługa jest już dostępna w dzielnicach Gdyni, Gdańska i Sopotu. Docelowo działać będzie jednak w siedmiu pomorskich miastach. Do Trójmiasta dołączy też: Rumia, Reda, Wejherowo i Pruszcz Gdański.

W Gdyni w ramach car-sharingu dostępnych jest na razie 50 aut, a w całym Trójmieście od dziś można korzystać ze 130 samochodów. W kolejnych tygodniach na ulicach pojawi się jeszcze 70 pojazdów. Docelowo będzie więc można wypożyczyć 200 aut na terenie całego Trójmiasta. Są to samochody ekologiczne – hybrydowe lub niskoemisyjne. Do roku 2020 mają one zostać zastąpione przez pojazdy elektryczne.